- Współpraca wielostronna
- Współpraca dwustronna
- III edycja Funduszy Norweskich i EOG
- II edycja Funduszy Norweskich
- Strona główna
- Aktualności
- Projekty zrealizowane
- Konferencje/szkolenia
- CCS 2013 Call
- Core 2012 Call
- Small Grant Scheme 2012 Call
- Fundusz Współpracy Dwustronnej
- Akty prawne
- Propozycja Programu
- Komitet Programu
- Partnerstwo
- Realizacja projektu
- Krajowy Punkt Kontaktowy
- Dla Ekspertów
- Raporty roczne z realizacji Programu
- Raport końcowy z realizacji Programu
- Zgłaszanie nieprawidłowości
- Pytania i odpowiedzi
- Logotypy
- Kontakt
- Działanie akceleracyjne z Nevadą
- Wzory dokumentów
- Programy zakończone
- Konferencje/Wydarzenia
NCBR-NAP: NCBR-Nevada Acceleration Program - EDYCJA PILOTAŻOWA
10 najlepszych start-upów reprezentujących branże kluczowe dla Polski i Nevady wyjedzie na tygodniowy program akceleracji do Reno i Las Vegas z szansą, by spełnić swój amerykański sen i rozpocząć działalność na terenie Stanu Nevada.
W dniu 19 lutego NCBR uruchomiło pilotażową edycję Działania akceleracyjnego ze Stanem Nevada pod nazwą NCBR-NAP: NCBR-Nevada Acceleration Program. Realizacja Działania została zlecona NCBR przez Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego na podstawie ustawy o NCBR oraz rozporządzenia Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego w sprawie szczegółowego trybu realizacji zadań Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. Działanie jest bezpośrednim efektem listu intencyjnego podpisanego przez Wiceprezesa Rady Ministrów, Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego Jarosława Gowina oraz ówczesnego gubernatora Stanu Nevada, Briana Sandovala.
Celem Działania jest łączenie innowacyjnych ekosystemów Polski i Stanu Nevada poprzez akcelerację wyłonionych w konkurencyjnej procedurze (selekcji), zarejestrowanych w Polsce, młodych firm technologicznych na rynku amerykańskim, przy wykorzystaniu instytucji i związanych z nimi mentorów ze Stanu Nevada. Oczekiwanym rezultatem Działania jest doprowadzenie do rozpoczęcia współpracy pomiędzy firmami i instytucjami z Polski i Stanu Nevada w szeroko rozumianym obszarze innowacyjności, w tym komercjalizacja oferowanych rozwiązań technologicznych oraz wspieranie kooperacyjnych form działalności badawczo-rozwojowej.
Kto może aplikować?
Do udziału w Działaniu mogą przystąpić start-up’y, czyli młode firmy technologiczne - przedsiębiorcy prowadzący działalność gospodarczą w obszarze technologicznym o krótkiej historii działalności prowadzonej na terenie Rzeczypospolitej Polskiej, których data wpisu do właściwego rejestru jest nie krótsza niż 6 miesięcy. Start-up może mieć w szczególności formę spółki kapitałowej. Do udziału w Działaniu mogą przystąpić jedynie ci przedsiębiorcy, którzy w okresie 5 lat poprzedzających ogłoszenie Regulaminu Działania nie uczestniczyli w żadnym z etapów w krajowym lub zagranicznym konkursie, programie albo innym Działaniu realizowanym we współpracy ze Stanem Nevada.
Premiowane będą te start-upy, których obszary działalności wpisują się zarówno w Krajowe Inteligentne Specjalizacje, jak i w branże kluczowe dla gospodarki Stanu Nevada, jak np. technologie wodne, przechowywanie danych, przemysł wydobywczy czy branża hotelarsko-gastronomiczno-rozrywkowa.
Zasady Działania
Te spośród nadesłanych formularzy zgłoszeniowych, które pomyślnie przejdą ocenę formalną, zostanie poddanych ocenie merytorycznej. Najlepszych 30 start-upów zaprosimy do udziału w dwóch pierwszych dniach Bootcamp Warsaw w Warszawie. Będą uczestniczyć w warsztatach, konsultacjach i spotkaniach mentoringowych z uznanymi w środowisku start-upowym trenerami. Następnie z 30 firm wyłonimy 20, które wezmą udział w trzecim i czwartym dniu Bootcampu. Tam w mniejszych grupach będą pracować z trenerami z Polski i Nevady. Kulminacją Bootcampu będzie Demo Day, gdzie przedstawiciele 20 start-upów wygłoszą tzw. elevator pitches i odpowiedzą na pytania jurorów. Najlepszych 10 start-upów podzielimy na dwie grupy, które w czerwcu i lipcu 2020 r. polecą do Nevady. Spędzą tam po 7 dni, na które złożą się spotkania, networking i współpraca z wybitnymi specjalistami w dziedzinie rozwoju start-upów. Program spotkań w Nevadzie odbędzie się na północy i południu tego stanu i będzie dopasowany do profilu zwycięskich firm.
Podczas procesu akceleracji w Nevadzie NCBR pokrywa koszt przelotu i zakwaterowania dla 1 osoby, koszty wynajmu indywidualnej powierzchni co-workingowej dla przedstawicieli start-upów przez cały okres pobytu w Stanie Nevada, koszty transportu lądowego niezbędnego do udziału w procesie akceleracji w Stanie Nevada, koszty ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków oraz koszty zapewnienia wsparcia organizacyjnego, logistycznego i merytorycznego ze strony Operatora Działania. Operatorem jest firma Investin, wybrana w drodze odrębnego postępowania, która wspiera NCBR w realizacji Działania akceleracyjnego pod względem logistyczno-organizacyjnym, a także merytorycznym. Wszelkie pozostałe koszty, zarówno te związane z procesem akceleracji w Nevadzie, jak i z udziałem w Bootcamp Warsaw, pokrywają sami uczestnicy.
Dokumenty
- Regulamin Działania
- Załącznik nr 1 do Regulaminu - Formularz Zgłoszeniowy
- Załącznik nr 2 do Regulaminu - Karta Oceny Formalnej
- Załącznik nr 3 do Regulaminu - Karta Oceny Merytorycznej
- Załącznik nr 4 do Regulaminu - Obowiązek informacyjny
- Załącznik nr 5 do Regulaminu - Formularz informacji przedstawianych przy ubieganiu się o pomoc de minimis - do pobrania z https://www.uokik.gov.pl/download.php?id=1235
- Załącznik nr 6 do Regulaminu - Deklaracja dotycząca otrzymanej pomocy de minimis – UWAGA: dokument własny uczestnika
- Załącznik nr 7 do Regulaminu -Wzór umowy
- Załącznik nr 8 do Regulaminu - Kryteria wyboru 20 spośród 30 start-upów podczas Bootcamp Warsaw.
- Załącznik nr 9 do Regulaminu - Kryteria oceny wystąpień oraz prezentacji celem wyboru 10 z 20 start-upów po zakończeniu Demo Day.
- Załącznik nr 10 do Regulaminu - Zaświadczenie o pomocy de minimis – do pobrania z https://www.uokik.gov.pl/download.php?id=1239
- Załącznik nr 11 do Regulaminu - Wzór sprawozdania merytorycznego.
Ważne terminy
Harmonogram kolejnych etapów działania zostanie ogłoszony po ustaniu zagrożenia epidemiologicznego
Kontakt
NCBR
Andrzej Wajs
Koordynator projektu
Dział Współpracy Międzynarodowej
tel. 22 390 74 99
andrzej.wajs-at-ncbr.gov.pl
Investin
Joanna Brzoskowska-Czerepiuk
tel. 506 196 909
j.brzoskowska-czerepiuk-at-investin.pl