Narodowe Centrum Badań i Rozwoju informuje, że 10 grudnia 2012 roku otwarto konkurs ERA-NET EuroNanoMed II na międzynarodowe projekty badawcze w zakresie nanomedycyny pt.: „European Innovative Research & Technological Development Projects in Nanomedicine”. Tematyka zgłaszanych projektów powinna dotyczyć następujących obszarów badawczych:
- Regenerative medicine;
- Diagnostics;
- Targeted delivery systems.
Planowany okres realizacji wyłonionych w konkursie projektów to 3 lata. Na finansowanie polskich podmiotów wyłonionych w ramach niniejszego konkursu NCBR dysponuje budżetem 1,5 miliona euro.
Konsorcja aplikujące w konkursie muszą składać się z minimum 3 i maksimum 7 grup badawczych, z przynajmniej 3 różnych państw, w tym przynajmniej 2 różnych państw uczestniczących w konkursie oraz muszą zawierać partnerów zaliczających się do minimum dwóch grup wnioskodawców spośród następujących trzech wyodrębnionych:
- uczelnie wyższe i instytuty badawcze;
- szpitale, placówki służby zdrowia i organizacje zdrowotne;
- przedsiębiorstwa.
Konkurs przebiega jednoetapowo. Koordynator projektu składa wspólny wniosek w języku angielskim drogą elektroniczną za pośrednictwem systemu dostępnego pod adresem: www.pt-it.de/ptoutline/application/euronanomed w terminie do dnia 04 marca 2013 roku.
Więcej informacji dostępnych jest na stronie programu EuroNanoMed: www.euronanomed.net
Polscy wnioskodawcy, których projekty zostaną rekomendowane do dofinansowania, będą zobowiązani do złożenia w Centrum krajowych wniosków o dofinansowanie w języku polskim, zgodnie z terminem oraz wzorem dokumentów, które zostaną opublikowane na stronie internetowej NCBR.
Informujemy, że zgodnie z wewnętrznym rozporządzeniem Centrum oraz zapisami znajdującymi się w dokumentacji konkursu odnośnie wymagań stawianych przez agencje członkowskie, koszty pośrednie dla polskich projektów ustalono w zależności od typu podmiotu składającego wniosek o dofinansowanie. Maksymalny poziom kosztów pośrednich nie powinien przekroczyć:
- 20% w przypadku uczelni państwowych,
- 15% w przypadku uczelni prywatnych,
- 20% w przypadku instytutów naukowych PAN,
- 15% w przypadku instytutów badawczych,
- 8% w przypadku przedsiębiorstw.
Jednocześnie informujemy, że w przypadku przedsiębiorcy udzielone dofinansowanie stanowi pomoc publiczną.
Do pobrania:
Informacji dotyczących konkursu w NCBR udziela:
Aleksandra Mościcka-Studzińska
aleksandra.moscicka-at-ncbr.gov.pl
Tel: +48 (22) 39 07 131, +48 785 66 20 15
Dział Zarządzania Programami
Sekcja zarządzania programami badań BIOMED