Innowacje dla bezpieczeństwa i obronności. NCBR na XXVIII Międzynarodowym Salonie Przemysłu Obronnego

09.09.2020

W Kielcach trwa XXVIII Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego – jedna z najważniejszych imprez targowych w branży zbrojeniowej, która rokrocznie gromadzi wystawców z całego świata. NCBR od początku swojej działalności wspiera innowacje dla bezpieczeństwa i obronności, dlatego po raz kolejny uczestniczymy w wydarzeniu.

Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego organizowany jest od 28 lat. To miejsce prezentacji największych dokonań przemysłu zbrojeniowego z całego świata. Salon to także możliwość spotkań biznesowych i przestrzeń do zawierania umów między producentami sektora obronnego z poszczególnych kontynentów. Od 2004 roku tradycją podczas MSPO są także Wystawy Narodowe – w tym roku swój potencjał prezentuje Wielka Brytania.

NCBR podczas MSPO reprezentuje Rafał Sobolewski, dyrektor Działu Zarządzania Programami i Projektami na rzecz Bezpieczeństwa i Obronności Państwa. Dyrektor Sobolewski jest jednocześnie członkiem Rady Programowej XXVIII Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego.

O ofercie Centrum z obszaru bezpieczeństwa i obronności oraz o innych programach i konkursach dla innowatorów można dowiedzieć się na stoisku NCBR w hali C. Wśród wystawców MSPO jest również ponad 30 naszych beneficjentów, m.in. Polska Grupa Zbrojeniowa, Wojskowa Akademia Techniczna, Instytut Metali Nieżelaznych (Sieć Badawcza Łukasiewicz), Zakład Uzbrojenia Lotniczego, Instytut Techniczny Wojsk Lądowych, Wojskowy Instytut Chemii i Radiometrii, Wojskowy Instytut Techniczny Uzbrojenia, Siltec, Lubawa, AMZ Kutno. Dzięki temu uczestnicy wydarzenia mogą zobaczyć efekty prac w ramach projektów, które powstały dzięki wsparciu z NCBR, np. system przeciwdziałania i zwalczania zagrożeń powstałych w wyniku bezprawnego i celowego użycia platform mobilnych; technologię flar i kasety do ich odpalania do obrony biernej lotniczych platform załogowych; prototyp bezpiecznego systemu do przesyłania danych pomiędzy różnymi sieciami niejawnymi z wykorzystaniem sieci publicznych; wielozadaniową platformę modułową dla pojazdów rozpoznawczych i specjalnych.

Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego 2020 potrwa do 10 września.

Wstecz